Wpisy użytkownika dompress z dnia 8 listopada 2016

Liczba wpisów: 1

dompress
 
Firma Ochnik Development rozpoczęła na warszawskim Muranowie budowę inwestycji Dzielna 64 z mieszkaniami o podwyższonym standardzie oraz projektu Studio Centrum z mikroapartamentami.
 
Ochnik Development, firma należąca do Grupy Ochnik, w której skład wchodzi również znana marka odzieżowa, rozpoczęła budowę dwóch inwestycji mieszkaniowych w Warszawie. Deweloper realizował dotychczas inwestycje z budynkami jedno i wielorodzinnymi na Mazowszu i projekty komercyjne na rynku warszawskim.  

Inwestycja Dzielna 64 powstaje w centralnym punkcie Warszawy, w odległości 500 metrów od alei Jana Pawła II. Projekt oferuje 152 apartamenty o zróżnicowanej powierzchni od 26 do 94 mkw. i funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń z wygodnymi loggiami, balkonami lub tarasami. Do sprzedaży trafiły mieszkania jedno, dwu, trzy, cztero i pięciopokojowe, które są do nabycia w cenie od 9,9 tys. zł za mkw. W ofercie znalazło się również 11 lokali usługowych.    

Tarasowy układ powstającego budynku o bazowej wysokości 7 kondygnacji z 10 piętrową dominantą w narożniku ulicy Dzielnej i projektowanym przedłużeniu ulicy Esperanto komponuje się przestrzennie ze śródmiejską architekturą Muranowa.
Architekci z pracowni MKC, którzy opracowali projekt Dzielnej 64, uzyskali elegancki, klasyczny wyraz estetyczny budynku operując prostymi formami geometrycznymi, wykorzystującymi kontrast światłocienia, faktury materiału i koloru. Do wykonania elewacji użyte zostaną szlachetne materiały wykończeniowe, m.in. szkło, stal nierdzewna oraz bezspojeniowe spieki kwarcowe. Bryłę budynku, który będzie miał kształt litery C, ożywi podświetlana zieleń, którą zostaną obsadzone górne tarasy nad szóstą i siódmą kondygnacją.  
Główne wejście do budynku od strony ulicy Dzielnej zaprojektowane zostało jako reprezentacyjny hol wejściowy z recepcją, przez który można wyjść na zielone, wewnętrzne patio. Do aranżacji holu wykorzystany będzie naturalny kamień, szkło kryształowe i skóra. Na korytarzach w częściach wspólnych budynku wyłożona zostanie wykładzina dywanowa na gąbce. Apartamenty na najwyższym piętrze będą miały 3 metry wysokości. W części mieszkań przygotowane zostały instalacje do podłączenia klimatyzacji.
W ofercie Dzielnej 64 dominują mieszkania dwupokojowe o metrażu od 35 mkw., ale w niemal wszystkich jedynkach także można wydzielić drugi pokój. Jest to możliwe dzięki odpowiednio zaprojektowanemu układowi konstrukcyjnemu ścian nośnych, który pozwala na dowolne łączenie wybranych mieszkań zgodnie z potrzebami nabywców. Konstrukcja budynku oraz układ apartamentów umożliwia nie tylko łączenie i późniejsze dzielenie największych mieszkań, ale również dowolną modyfikację aranżacji wnętrz, w tym zmianę ilości pokoi.

- Wprowadziliśmy na rynek warszawski dwa komplementarne projekty mieszkaniowe, których oferta uzupełnia się. W inwestycji Dzielna 64 oferujemy mieszkania w wyższym standardzie wykonania, dostępne w szerokim wyborze ofert. Studio Centrum to przede wszystkim propozycja dla planujących zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych, pod standardowy lub krótkoterminowy wynajem turystyczny – informuje Tomasz Sadłocha, członek zarządu Ochnik Development.
- Poza centralną lokalizacją, projekty cieszą się powodzeniem wśród klientów, ze względu na jakość wykonania i wysoką funkcjonalność. Budynki zaprojektowane zostały w ponadczasowej, klasycznej formie, z umiarem w doborze środków estetycznych, a przy ich realizacji wykorzystane zostaną wyjątkowo trwałe, szlachetne materiały. Dążymy do tego, by wysoka klasa wykonania stała się znakiem rozpoznawczym naszych inwestycji, które prowadzimy zgodnie z dewizą - Elegancja w budownictwie – wyjaśnia Tomasz Sadłocha.

Inwestycja Studio Centrum, którą Ochnik Development realizuje w pobliżu inwestycji Dzielna 64, skierowana jest głównie do inwestorów. Ze względu na udogodnienia związane z podatkiem VAT stanowi szczególnie korzystną ofertę dla firm.

W sześciopiętrowym budynku, który stanie przy ulicy Pawiej 51 znajdzie się 85 mikroapartametów o powierzchni od 14 do 41 mkw., których układ funkcjonalny został drobiazgowo przemyślany. W budynku będzie lobby z recepcją, która ułatwi realizację drobnych usług oraz pralnia dla rezydentów.
   
Inwestycja zlokalizowana jest w odległości kilku kroków od licznych linii tramwajowych i autobusowych. Usytuowanie Studia Centrum umożliwiające ekspresowy dojazd do dworca centralnego, głównych arterii komunikacyjnych miasta i lotniska im. F. Chopina, co sprawia, że oferowane w nim minimieszkania to świetny produkt inwestycyjny.

Generalnym wykonawcą obu inwestycji jest firma UNIBEP SA. Budowa projektu Studio Centrum zgodnie z planem ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2018 roku. Przekazanie kluczy do apartamentów w inwestycji Dzielna 64 przewidziane zostało w czwartym kwartale 2018 roku.


Autor: Ochnik Development